Kanvas Tablo alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kanvas Tablo alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kanvas Tablo alırken nelere dikkat etmeliyiz?

23/01/2020

İyi bir kanvas tablo seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bu sorunun cevabını iki farklı üretim kanvas tabloyu yan yana koyduğunuzda gözünüzle farkedebilirsiniz. Kanvas tabloların üretimi aşamasında maliyet ucuzlatmak için kullanılan teknikler vardır. Piyasada çok farklı fiyatlara kanvas tablolar bulunabilmekle birlikte kaliteli bir ürün aldığınız zaman mali olarak bir bedeli olduğu muhakkak. Tablo alırken elbette ki herkesin yaptığı gibi kesenizi düşünmek doğru bir harekettir. Ancak olabildiğince ucuza getirmek çoğu alışverişte olduğu gibi bir handikap oluşturmaktadır.


 Türkiye'nin en büyük kanvas tablo üreticilerinden olan MALZEMEALSAT olarak uzun yıllardır edindiğimiz tecrübelerimiz sizlerlen paylaşırken TABLO alırken nelere dikkat edilmeli konusunda siz değerli müşterilerimize yardımcı olmak istedik.

Şimdi gelelim özellikle evinize bir Kanvas Tablo alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken hususlara....


  •  Kanvas Kağıdı: Kanvas tablo üretimi sırasında kullanılan kağıt çok önemlidir. Kağıtlar kalite kalitedir ve kalitesiz bir kağıt ile çok kötü sonuçlar elde edilirken iyi bir kanvas kağıdıyla mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Ucuz ürünler genelde kalitesiz kağıt ve hatta neredeyse brandaya basılıp müşteriye gönderilir ve elde edilen sonuç kesinlikle kötüdür. Kaliteli kanvas kağıdı 350-400gr arası ve %100 pamuklu kanvas kağıdıdır. Böyle olmasına dikkat edin.
  •     Mürekkep: Piyasada kanvas tablo üretilirken maliyet düşürme tekniklerinden birisi de kullanılan mürekkep kalitesidir. Çok kaliteli, solmama garantili ve insan sağlığına zararlı madde içermeyen, gerçeğe en yakın görüntüyü veren mürekkepler varken bunların tam tersi, ucuz mürekkepler de vardır. Bu da ciddi maliyet düşürme tekniklerindendir.
  •     Kasnak: Kanvas Tablo denince yıllara meydan okuyan, çatlama yapmayan, esnemeyen kaskan kullanılması çok önemlidir. 3cm kalınlığında kurutulmuş çam ağacı bu iş için uygunur. Ucuz kanvas üreticileri kanvas maliyeti düşürmek için mdf yapıştırma (sıkıştırılmış sunta) çerçeve kullanır ve arka kısmını özellikle kapatırlar. Bu kısım müşteri tarafından görülmediği için sorun olmaz. Ancak yıllar içinde, nem, rutubet, ısı gibi özelliklere karşı koyamayan sunta yapı esneme, dağılma ve çatlama yaparak tablonuzun kullanılmaz hale gelmesine sebep olur.
  •     Koruycu Kaplama (İç Mekan Verniği): Bu işlem kanvas tablo baskıdan çıktıktan sonra yapılan son kat işlemidir. İç mekanlarda kullanılan tablolara atılır ve kuruması 12-24 saat arası sürebilir. Koruyucu kaplama tablonuzun daha canlı görünmesini sağlarken yıllara meydan okuyan, bozulmayan renklerin diğer önemli bir garantisidir.


Yukarıda saydığım  Kanvas Tablo alırken doğru tercih yapmanızı sağlayacak, yanılmanızı engelleyecek hayati konulardır.

Yorum ekle